To dievca,ktore som tak miloval odislo za inym

Muži stratili schopnosť byť mužmi. V mnohých prípadoch sa stretnete s 13 ročnými chlapcami v tele tridsiatnika. Určite že VŠETKO v dnešnom svete ide proti tomu, aby muži boli mužmi, spoločnosť, často krát iba prilieva olej do ohňa ... Baby ja viem že tým veľmi trpíte, prosím urobte teda aspoň minimum a začnite o tom hovoriť.
Alan1250
Nováčik
Nováčik
Dátum registrácie: Piatok, 2. Júna 2017, 16:54

To dievca,ktore som tak miloval odislo za inym

Príspevokod užívateľa Alan1250 » Piatok, 2. Júna 2017, 16:58

Dobry den, pisem Vam ohladom jednej zalezitosti s ktorou sa neviem zmierit. Nedavno som obajvil Vasu stranku a neustale citam Vase clanky. O to viac mi je luto,ze bol slaby a podlahol som. Ked som mal 23 rokov stretol som jedno dievca. Pred tym som vztah nemal a ziadne dievca som nechytil ani za ruku,mal som v srdci tuzbu byt telesne len s jednou zenou za cely moj zivot. Cakal som na tu jednu. Lenze dievca,ktore som stretol bolo ine ako ja. A ja som bol naivny a hlupy, veril som,ze uz bude mojou manzelkou a tiez som sa bal,ze odijde,ak budeme mat cisty vztah. Vzdy som vedel,ze ake je vzacne byt cisty pred manzelstvom,ale az teraz Vasu stranku sa dozvedam poznatky,ktore som predtym nevedel o predmanzelskom sexe a pod.. To dievca,ktore som tak miloval odislo za inym, mna za moje nazory vysmiala a ponizila,vyzuila kolko sa dalo a podozvedal som sa o nej nepekne veci a zjavne som nebol jej prvy ako tvrdila. Proste ma klamala od zaciatku a ja som jej dal vsetko co som mal. Chcem sa Vas mozno opytat, ako sa z takejto situacie dostat,zmierit sa s tym..co ak v buducnosti stretnem ine dievca a ma odmietne s tym,ze uz viac nie som panic? Co ak sa uz jej nedokazem odovzdat uplne?
hrozienko
Nováčik
Nováčik
Dátum registrácie: Piatok, 2. Júna 2017, 22:27
Stav: Ženatý / Vydatá.

Re: To dievca,ktore som tak miloval odislo za inym

Príspevokod užívateľa hrozienko » Piatok, 2. Júna 2017, 22:56

Ahoj, ja ti chcem napísať hlavne jednu vec, že je strašne vzácne, ako rozmýšľaš! Naozaj, síce ťa nepoznám, ale som na teba hrdá, že si mal taký postoj, že chcem si to nechať pre prvú a poslednú, to je v tejto dobe teraz také vzácne. Tak ťa len chcem týmto povzbudiť, že tvoje srdce je veľmi vzácne a mrzí ma, že ťa niekto takto oklamal a podviedol. A je mi ľúto, že si o tú tak veľmi vzácnu vec prišiel, lebo vrátiť späť sa to nedá, aj keď sa to stalo za tých okolností ako si napísal, že ťa oklamala, ale bolo to tvoje rozhodnutie a musíš zaňho niesť následky. Ja som spravila rovnakú chybu a spala som s mužom pred svadbou... mojím jedným "šťastím" je to, že ten muž je teraz môj manžel. Ale úprimne, bolo mi z toho dosť nanič, vlastne mi to rozbilo môj sen, ktorý som mala, odkedy som spoznala Boha, že sex bude až po svadbe. Veľmi som si to vyčítala a trápila sa, lebo som sa cítila tak, že som sa spreneverila sama sebe, že som taká trápna ako som sa nechala oklamať, že to bude (potom) dobré a že to za to stojí. Vôbec to za to nestálo a ja som sa len umárala sama vo svojich myšlienkach, že ako som to mohla spraviť. No a neviem, z toho, čo píšeš neviem, či si dal svoj život Pánu Bohu, lebo to je v tomto prípade kľúčové, ale treba sa začať pozerať na to, čo urobil Ježiš na kríži, lebo On zomrel aj za tento tvoj pád. A rovnako zomrel aj za to dievča, akékoľvek je a čokoľvek spravilo. Ale späť k tebe, potrebuješ prijať odpustenie, ktoré ti dáva Ježiš, lebo v Biblii je napísané, že každý (úprimne!!!) vyznaný hriech je odpustený a ešte oveľa viac sa tam toho píše. Druhá vec je tá, že potrebuješ odpustiť sám sebe, a ja viem, že to sa robí veľmi ťažko, ja to robím už niekoľko rokov, lebo z času na čas to na mňa príde, taká tá depka, všetko sa to vracia a ja si len musím pripomínať, že také myšlienky a postoje nič nevyriešia. K tej možnej reakcii budúcej partnerky - verím, že ak k nej budeš úprimný, vysvetlíš jej to, predostrieš jej svoje srdce, tak to pochopí. Vychádzam z toho, ž nikto neomylný z neba nespadol a kto je bez hriechu, nech do teba hodí kameňom - nikto sa nenájde, všetci sme už niekedy vo svojom živote spravili veci, na ktoré vôbec nie sme hrdí. Nechcem hriech zľahčovať, to, čo si spravil je vážne, ale aj ona (tá budúca ona) musí pochopiť, že si proste padol stalo sa to a musí sa rozhodnúť, či ťa bude milovať ako človeka, ktorý je omylný, to sa stáva. Samozrejme, to je ideálny prípad a ja ti žehnám, nech takú stretneš a nech už nabudúce budeš pamätať na túto svoju chybu, ale nie s depkou a výčitkami, ale s rozhodnutím, že už sa viac nechcem cítiť ako vtedy, keď som to pokašľal a spravím všetko preto, aby to tento krát vyšlo. V tomto je dobré volať na Boha a prosiť Ho o pomoc, lebo je veľmi ťažké odolávať pokušeniu (niečo o tom viem :/) a robiť konkrétne kroky - odísť z miestnosti a tak, dá sa to. A Pán Boh má moc napraviť aj to, že keď to už príde a bude nejaká "ona" z budúcnosti, tak to bude ako po prvý krát, naša svadobná noc s manželom taká bola napriek všetkému, čo sa medzi nami stalo. Ale aj to je len Jeho obrovská milosť, že veci dopadli ako dopadli. Ak si to dočítal až sem, tak ti gratulujem :D ale nie, len budem rada, ak ti to aspoň trochu pomôže.
Viktória
Nováčik
Nováčik
Dátum registrácie: Sobota, 3. Júna 2017, 10:44
Pohlavie: Žena
Stav: Slobodný.

Príspevokod užívateľa Viktória » Sobota, 3. Júna 2017, 10:59

Ahoj. Som veľmi rada, že ešte sú chlapci, ktorí z vlastného presvedčenia čakajú so sexom až do svadby. Tebe sa z toho bohužiaľ smiala priateľka, mne sa tiež smejú. Ale z takých ľudí si netreba nič robiť. Oni totižto nevedia o čo prichádzajú. Žiaľ, prišiel si o to aj ty. Ale ľudia robia hlúposti, pre lásku sú schopní urobiť čokoľvek. To ťa však neospravedlňuje. Ale ani nezatracuje, neboj sa :) Boh je milostivý, len treba prosiť a kajať sa. Mrzí ma však, že si sa takto spálil. Že si narazil práve na dievča, ktoré nemalo v srdci rovnakú túžbu. Ale nezúfaj, je nás takých dosť. Len treba hľadať na správnych miestach. Ja som síce podobnú vec nikdy nezažila, ale za seba ti môžem povedať, že keby stretnem chlapca ako si ty, ktorý už predo mnou s niekým spal, a budem ho skutočne milovať, určite ho neodmietnem. Každý z nás už v živote narobil veľa hlúpostí a je pokrytecké na druhého ukazovať prstom. Nikto z nás nie je dokonalý, ani bez hriechu. Preto prosím nezúfaj. Modli sa, pros Boha o uzdravenie svojho srdca. Pros aj za to dievča. Pros, aby si mohol odpusiť jej, ale aj sebe a aby si sa mohol posunúť ďalej. Ja viem, že si teraz sklamaný. Ale hlavu hore, zver sa do Božích rúk a on sa už o teba postará.
McMartyn161
Nováčik
Nováčik
Dátum registrácie: Sobota, 3. Júna 2017, 10:58
Pohlavie: Muž
Stav: Zadaný(á).

Príspevokod užívateľa McMartyn161 » Sobota, 3. Júna 2017, 11:30

Pokud jsi opravdu znovuzrozený křesťan, tak neboj. Všechno dopadlo pro tebe nejlíp jak mohlo. Smutek a beznaděj, který teď prožíváš je jen dočasný. Čas a hlavně tvůj Spasitel, pokud především u něj budeš hledat radu a vylévat před ním své srdce, tě z toho dostane. Zhřešil jsi, nepovedlo se to, ale On je přece ten, kdo smývá hřích a napravuje lidské životy. Řeknu, ti, můžeš být rád za takovou přítelkyni. Znám křesťany, kteří chodí nebo se provdali za dobré, daleko lepší protějšky, než byla ta tvoje. Jsou věrní, hodní, milují. Mají jen jednu chybu. Nejsou křesťané, nejsou znovuzrození.Pak, třeba až za dlouhý čas, křesťan zjistí, že přes všechny dobré vlastnosti, který onen nevěřící protějšek má, si vlastně nemají co říct, nejsou stejného Ducha. A to je to na čem záleží. Pak už bývá často pozdě něco měnit nebo bývá aspoň velmi složité takového hodného a laskavého člověka opustit. Proto, paradoxně, buď rád, že to v tvém případě dopadlo takto. Nepochybuju o tom, že když budeš hledat u Boha, dá ti tu pravou. Jen je třeba, ostatně jako ve všem, důvěřovat mu a nechtít to řešit svou silou a svým umem. Buď trpělivý a čekej na Boha, pak ti dá, po čem toužíš.
Alan1250
Nováčik
Nováčik
Dátum registrácie: Piatok, 2. Júna 2017, 16:54

Príspevokod užívateľa Alan1250 » Pondelok, 12. Júna 2017, 12:12

Ahojte, dakujem Vam za Vase nadherne prispevky a podporu. Popravde som cakal, ze ma hlavne zkritizujete, ostal som prekvapeny. Momentalne zazivam velke obratenie, pretoze som uz nevladal neustale plakat a zit v tazkych depresiach s neustalymi vycitkami. Ale to je dosledok prave toho,ze som s nou mal necisty vztah a moj sen o jedinej sa zrutil. Pravda je taka, ze je to uz polrok od rozchodu,ale az teraz som sa odvazil o tom napisat a vydat svedectvo.Uvedomil som si,ze jedina cesta je cesta s Nim a bez ziadnych kompomisoch. Som pevne rozhodnuty bojovat za svoju cistotu vo vsetkych oblastiach svojho zivota a verim,ze moja buduca manzelka bude s Bozou pomocou,v Bozich ociach aj mojich ta jedina, ktorej sa dotknem. Kazdy den sa snazim posuvat v tomto smere dalej,aby som jej mohol byt darom. Modlim sa k Bohu,aby mi moja buduca manzelka odpustila,ze som ju takto zradil a sklamal. Za dievca s ktorym som chodil sa stale modlim, aj za chlapca za ktorym odisla. Je to tazke, boli to,ale vnimam to ako Boziu milost,ze to dokazem. Verim,ze aj ona raz zisti aky je uzastny. Este raz dakujem za kazdy Vas jeden prispevok,dodali mi velku nadej,ze nie je este vsetkemu koniec.

Návrat na "Ako zbaliť kresťanské dievča ? Návody, typy, zdieľania a skúsenosti"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný